Industrial Frigo

O firmie

W Industrial Frigo projektujemy i wykonujemy systemy instalacji chłodzenia procesów przemysłowych. Zapewniamy profesjonalną obsługę począwszy od projektu, poprzez uruchomienie systemu, pomoc techniczną, dostęp do części zamiennych i fachowy serwis.

Każda z naszych realizacji powstaje w oparciu o indywidualne potrzeby klienta.

Początki

Historia

Industrial Frigo Srl zostało założone w 1969 roku przez Camillo Penocchio. Rok później powstała fabryka w Calcinato koło Bresci. Kolejne lata działalności firmy to sukcesywny wzrost produkcji. Wraz z rozwojem firmy wdrażano coraz to nowsze urządzenia i innowacyjne rozwiązania. W ostatnim czasie macierzysta fabryka została rozbudowana o nową halę produkcyjną oraz zaplecze biurowe.

Firma posiada blisko ponad pięćdziesięcioletnie doświadczenie w sektorze chłodzenia i termoregulacji przemysłowej. Niezawodność naszych rozwiązań wprowadziła Industrial Frigo do grona liderów tej branży na świecie.

Nieustanne badania pozwalają na ciągły rozwój firmy oraz na wprowadzanie na rynek zaawansowanych technicznie nowoczesnych rozwiązań.

Utworzona w roku 2008 spółka córka Industrial Frigo Polska Sp. z o.o. ma swoją siedzibę w Myślenicach i odpowiedzialna jest za współpracę z klientami z Polski. Dzięki temu, że jesteśmy blisko naszych kontrahentów możemy szybko reagować na ich potrzeby oraz na stale zmieniające się wymagania rynku. Dbamy o dostarczanie nowoczesnych rozwiązań wysokiej jakości i dobrze zorganizowany serwis posprzedażowy.

Dzisiaj, po pół wieku wytężonej pracy i nieustannego rozwoju, Industrial Frigo jest jedną wielką międzynarodową rodziną, której siłą jest zdolność słuchania wymagań klienta i proponowanie rozwiązań gwarantujących pełną satysfakcję.

Działalność

Profil

Industrial Frigo od ponad 50 lat produkuje chłodziarki i termoregulatory do kontroli temperatury płynów procesowych. Ponad 10 000 firm na całym świecie wybrało produkty Industrial Frigo. Nasze rozwiązania (produkty i systemy) wykorzystywane są w różnych sektorach gospodarki.

Industrial Frigo jest pionierem w dziedzinie innowacji i poszukiwaniu nowych rozwiązań. Wystarczy pomyśleć chociażby tylko o chłodziarkach o wielkiej wydajności, z kilkoma niezależnymi obiegami, produkowanych przez nas od przeszło 30 lat, albo o bateriach wentylatorowych „BRG” z opróżnianiem grawitacyjnym, które były przez nas opatentowane już w latach dziewięćdziesiątych. Te rozwiązania Industrial Frigo wprowadzało wtedy, kiedy nikt jeszcze nie myślał o połączeniu optymalnej zdolności chłodzenia z niskim zużyciem energii.

Kolejną innowacją było wdrożenie przez nas alternatywnych ekologicznych gazów chłodniczych już od połowy lat dziewięćdziesiątych. Wierzyliśmy w słuszność naszego postępowania od samego początku i to pozwoliło nam być jednymi z najlepszych na rynku.

Kiedy wykorzystywanie gazów ekologicznych stało się wymogiem koniecznym, nasze chłodziarki były już udoskonalone i miały za sobą okres wielu lat testowania i intensywnej pracy u różnych klientów. Doświadczenie i myślenie perspektywiczne pozwoliło nam na dalszy rozwój licznych serii urządzeń zaprojektowanych z ogromną dokładnością i techniczną precyzją.

Współpraca

Organizacja handlowa

 • Industrial Frigo  posiada relacje handlowe z ponad 60 krajami. Produkty firmy są obecne zarówno na macierzystym rynku włoskim, jak i na rynkach międzynarodowych. W centrali firmy dział handlowy kieruje dwoma różnymi organizacjami handlowymi. Pierwsza z nich śledzi rynek włoski, a druga zagraniczny. Każda z jednostek jest kierowana przez dyrektora  handlowego, który koordynuje przedstawicielstwa regionalne.
 • Industrial Frigo Polska będąca spółką córką Industrial Frigo S.r.l (Włochy) jest kierowana przez dyrektora i prokurenta firmy, który nadzoruje prace przedstawicieli techniczno-handlowych oraz serwisu w Polsce.
 • Taka organizacja pracy w firmie pozwala na dokładne śledzenie i szybką realizację zapytań oraz potrzeb poszczególnych klientów. Struktura handlowa jest ukierunkowana na utrzymywanie i ciągłą poprawę relacji z klientami. Monitorowanie
  i stała analiza rynku to kluczowy element w trosce o ulepszanie jakości produktów i usług Industrial Frigo. Personel techniczno-handlowy firmy tworzą wysoko wykwalifikowani specjaliści w dziedzinie przemysłowej termoregulacji
  i chłodzenia, którzy są w stanie znaleźć idealne, dedykowane rozwiązania dla indywidualnych potrzeb każdego klienta.

Świadectwa

Certyfikaty

 •  Wszystkie produkty, które Industrial Frigo projektuje, produkuje i sprzedaje są zgodne z normą PED DIRECTIVE 97/23/CE, Module A1
 •  System jakości zarządzania firmą jest zgodny z normą UNI EN ISO 9000
 •  Wszystkie nasze produkty posiadają Certyfikat GOST

Innowacja

Patenty

 1. System „SIRE”: zintegrowany, automatyczny, energooszczędny system chłodzący dla instalacji przy procesach przemysłowych. W okresie niskich temperatur otoczenia pozwala on na oszczędności do 80% energii elektrycznej.
 2. System „PBS” (Pressurizing Balanced System): system termoregulacji na wodę pod wysokim ciśnieniem. To oszczędzający energię system termoregulacyjny, który jest w stanie zaspokoić specyficzne wymagania w termoregulacji o wysokiej temperaturze.
 3. System „DP” (podwójna pompa): jedna pompa podająca wodę pod ciśnieniem a druga wytwarzająca jednocześnie próżnię. System przeznaczony głównie do termoregulowania form, nawet przy zatkanych kanałach, w maszynach produkujących wyroby z plastiku.
 4. System „TC”.

Ekspansja

Badania i rozwój

Dział Badań i Rozwoju zajmuje się studium nowych technologii, których można użyć w celu ulepszania produktów, stworzenia nowych i zoptymalizowania procesów produkcyjnych. Dział ten nadzoruje komunikację pomiędzy wszystkimi pozostałymi działami w firmie. Zadaniem tej jednostki jest także wdrażanie nowych przepisów i ustaw, wyrabianie certyfikatów bezpieczeństwa i zgodności oraz rozwijanie specjalnych zintegrowanych programów przeznaczonych do projektowania.